Odklad školní docházky

1.září 2022  |   Předškoláci  |   Administrátor  |

Jak na odklad – to nejdůležitější:

• Ptejte se na svých třídách, jaký názor mají vaše paní učitelky. Domluvte si konzultaci a nechte si vysvětlit všechna pro i proti.
  • K zápisu do základní školy se musíte dostavit, jestliže vašemu dítěti je 6 let (nebo mu k 31.8. 6 let bude). Důležitý je trvalý pobyt dítěte, školy mají svoji spádovost. Zápisy probíhají vždy v měsíci dubnu.
  • O odklad školní docházky žádáte ředitele základní školy. U zápisu vám sdělí, jaké další dokumenty k žádosti o odklad budete potřebovat, dále, do kdy je nutné tyto dokumenty doložit.
  • Po doložení všech potřebných dokumentů ředitel základní školy rozhodne o odkladu školní docházky.
  • Můžete zůstat v MŠ - dokument Rozhodnutí ředitele školy o udělení odkladu školní docházky je nutné přinést do MŠ, potřebujeme to vědět co nejdříve, v květnu probíhá zápis do MŠ.
  • Nebo dítě může nastoupit do přípravné třídy ZŠ, žádá o ni u zápisu do ZŠ, zpráva z poradenského zařízení musí obsahovat doporučení přípravné třídy.

Dnes je 9. května 2024
a svátek má Ctibor.